• 20 stycznia 2021

GPS w telefonie - co wato o nim wiedzieć?

GPS w telefonie to już standard. Dostępne są na rynku od trzech lat. Co warto wiedzieć o tej funkcji? 

Co umożliwia GPS w telefonie? 

Oczywiście umożliwia nam posługiwanie się mapą. Większość nowoczesnych samochodów jest w nie wyposażona, niestety za aktualizację takiej mapy samochodowej trzeba słono zapłacić. Dlatego wolimy zakupić stojak do telefonu i korzystać z Google Maps, które dodatkowo wyszukuje dla nas najszybszą trasę, pokazuje gdzie są fotoradary, a także ostrzega nas przed korkami. 

Dodatkowo ciekawą funkcją, którą umożliwia GPS, jest geotagging. Jest to funkcja umożliwiająca na zapisanie tego, gdzie zostało wykonane dane zdjęcie. Jest to przydatne narzędzie dla osób, które zapominają gdzie wykonały dane ujęcie. 

Nawigacja online czy offline? 

Zanim rozpoczniemy korzystanie z mapy w telefonie warto się zastanowić z jakiej mapy chcemy skorzystać. Mapa offline to taka, której dane zapisują się w pamięci naszego telefonu. Zaletami mapy online jest jest jej aktualizacja oraz bieżące informacje na temat korków lub innych przeszkód. Wadą jest oczywiście to, że cały czas muszą być podłączone do Internetu. Jednak najczęściej nie powinno być to problemem, ponieważ operatorzy komórkowi ścigają się w ofertach, przez co konsumenci za coraz mniejsze pieniądze mają dostęp do ogromnych ilości Internetu mobilnego. Oczywiście należy na to uważać za granicą naszego kraju. 

GPS nie działa 

Prawidłową pracę odbiornika GPS w telefonie może zakłócić każda przeszkoda znajdująca się pomiędzy odbiornikiem, a satelitą. Mogę to być wysokie budynki, drzewa, a także... gęste chmury. W celu uruchomienia nawigacji zawsze musimy znajdować się poza budynkami, na wolnej przestrzeni. 

Share :

Może Cię zainteresować

Horoskopy w Internecie

Dowiedz się co czeka na Ciebie w przyszłości. Jaki wpływ na twoje życie ma znak zodiaku? Większość...

Kto do mnie dzwonił?

Codziennie nasz telefon wibruje i dzwoni przynajmniej kilkanaście razy. Dzwonimy do siebie na telefony komórkowe - to...

Kreator CV - jak to działa?

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu konstruował swoje CV. Wiadomym jest, że to "pierwsze wrażenie", które...