• 24 września 2020

Zalety i wady internetowej książki telefonicznej

Sprawdzanie połączeń telefonicznych

Jakie są korzyści z używania książki telefonicznej online?

Internetowe książki telefoniczne są coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach. Wiele osób chce z nich korzystać ze względu na ich prostotę i szybkość znajdowania potrzebnych informacji. Wystarczy wpisać czyjeś podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko lub nazwa firmy, a system pokaże nam numer telefonu. Jest to bardzo przydatne w sytuacji, gdy chcemy dodzwonić się do fryzjera lub księgowej. Znamy konkretny zakład z polecenia, ale nie znamy jego numeru telefonu. Wtedy wystarczy wpisać nazwę danego usługodawcy, a jego numer powinien się pokazać na ekranie. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla wielu osób, które korzystają z dużej bazy numerów. Jest to niewiarygodnie pomocne w celu odnalezienia numeru do konkretnej osoby.

Wady internetowej książki telefonicznej

Książki online także mogą zawierać przestarzałe informacje. Jeżeli akurat konkretna osoba lub firma akurat w niedawnym czasie zmieniła numer system mógł tego nie wychwycić i stary numer wciąż może widnieć na stronie. W takim przypadku tracimy więcej czasu na poszukiwanie numerów. Ponadto, internetowe bazy danych czasami zawężają obszar poszukiwań do np. wielkości danej miejscowości. Wtedy jest to niekorzystne dla osób, które poszukują np. firmy z Warszawy, a mieszkają w małej miejscowości. Co więcej, wadą internetowych książek telefonicznych może być to, że jednak czasami rzadko, bo rzadko, ale jednak system czasami zawodzi. Dlatego warto się przed tym jakoś zabezpieczyć. Aktualnie istnieje duża liczba możliwych rozwiązań, poza siecią wifi są jeszcze dostępne pakiety danych.

Wyszukiwarka numerów

Czy korzystanie z książki telefonicznej online jest bezpieczne?

Jak najbardziej tak. Serwisy proponujące internetowe książki telefoniczne wykorzystują tylko i wyłącznie informacje, które są publicznie dostępne. To znaczy, że jeżeli ktoś kiedykolwiek wstawił swój numer do wielkiej bazy jaką niewątpliwie jest internet to pewnie znajduje się on w książce telefonicznej. Działalność tego rodzaju serwisów polega właśnie na wyszukiwaniu informacji na temat jak największej liczby użytkowników. Jest to w pełni zgodne z prawem, gdyż serwisy wykorzystują jedynie informacje, które ktoś podał dobrowolnie. Jest to z pewnością w wielu sytuacjach potrzebne, ale także i bezpieczne. Z wyszukiwarki może korzystać każdy, nie wymaga ona uprzedniego zalogowania i podaje nigdzie informacji, że ktoś wyszukiwał właśnie ten konkretny numer.

Czy mogę wszędzie korzystać z książki online?

Oczywiście, że tak! To jest właśnie jej główna zaleta, że niezależnie od miejsca i czasu można z niej korzystać. Wystarczy dostęp do internetu i laptopa lub smartfona. Dzięki temu w zasadzie o każdej porze dnia i nocy możesz skorzystać z internetowej książki telefonicznej. W wielu sytuacjach jest to atrakcyjne rozwiązanie. Przykładowo jesteś na wakacjach i chcesz wyszukać numer do dobrej restauracji, którą polecił znajomy. Chcesz zapytać o godziny otwarcia, ponieważ na stronie internetowej nic nie ma. Interesuje Cię to, ponieważ jesteś we Włoszech i nie chcesz trafić prosto na siestę...Dzięki takiej internetowej książce, która posiada w swojej bazie również inne kraje możesz bez problemu dodzwonić się do tej restauracji. To powoduje, że niezależnie od miejsca i czasu w których się znajdujesz wystarczy, że posiadasz dostęp do internetu, a możesz swobodnie używać książki telefonicznej online.

Share :

Może Cię zainteresować

Książka telefoniczna online

Internetowa książka telefoniczna. Czy warto z niej korzystać? Wiele osób w dzisiejszych czasach używa...