• 20 stycznia 2021

Nie wiem kto do mnie dzwonił. Jak mogę to sprawdzić?

Strona do sprawdzania telefonów

W jakich sytuacjach warto oddzwonić?

Aktualnie, na rynku istnieje dużo możliwości sprawdzenia nieznanego numeru telefonu. Wystarczy znaleźć odpowiednią wyszukiwarkę numerów. Takie wyszukiwarki są dostępne w sieci. Niektóre z nich są bardzo proste w obsłudze. Jedyną rzeczą jaką należy zrobić jest wpisanie niezidentyfikowanego numeru, a po chwili oczekiwania powinien na ekranie wyświetlić się jego właściciel. To znaczy dane posiadacza tego numeru, czyli jego imię i nazwisko. W sytuacji, kiedy nie znamy tej osoby, nie musimy się niczym martwić, to pewnie ktoś reklamujący daną rzecz lub usługę.

Natomiast jeżeli nazwisko osoby dzwoniącej do nas wydaje się być znajome, wtedy możemy łatwiej do niej dotrzeć dzięki wyszukiwarce. To sprawia, że sporo osób korzysta z tego typu usług. Jest to bowiem szybkie, proste i nie potrzebuje zbyt wielu danych. Wystarczy dostęp do internetu, nawet nie musisz się logować. Jeżeli widzisz na ekranie telefonu kilka nieodebranych połączeń od nieznanego numeru, zapewne chcesz się dowiedzieć kto dzwonił. Nic bardziej prostego. Wystarczy, że wpiszesz nieznany numer do wyszukiwarki i jeżeli znajduje się on w bazie, dane posiadacza numeru, natychmiast się wyświetlą.

Dlatego, niektórzy bardzo często korzystają z wyszukiwarek numerów. Przykładowo, ktoś posiada swoją działalność, ma dużo klientów, ale wciąż dzwonią do niego też nowi. Jeżeli to klient do niego dzwonił, warto byłoby oddzwonić. Natomiast jeśli to ktoś z banku lub ubezpieczalni, to już raczej niekoniecznie. Tego typu sytuacje są głównym wyznacznikiem oddzwaniania. Jeśli osoba, która do nas dzwoniła jest znajoma lub potrzebuje się z nami skontaktować, warto się tego dowiedzieć za pomocą wyszukiwarki, aby do niej oddzwonić. Jest to bardzo przydatne, gdy właściciel danego numeru potrzebuje szybko się z nami skontaktować.

Ochrona przed nieznanym numerem

Czy wyszukam każdy numer?

Niestety nie każdy numer można wyszukać. Jeżeli dana wyszukiwarka przeszukuje cały internet to z pewnością znajdzie dany numer, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Część osób bardzo pilnuje swojej prywatności i nie udostępnia nigdzie swojego numeru telefonu. W takiej sytuacji jest trudno wyszukać czyjś numer. Jednak wyszukiwarki internetowe pozyskują jak najwięcej informacji w celu zbudowania jak największej bazy danych. W konsekwencji, użytkownicy mogą korzystać z bogatych źródeł informacji. Wyszukiwarki numerów pracują na podstawie ułożonych logarytmów, które wyszukują tak dużo informacji, jak tylko to jest możliwe. Posiadają rozbudowane bazy danych, które są zasobne w informacje dotyczące wielu użytkowników internetu.

Co robić, gdy dany numer należy do kogoś zza granicy?

W takiej sytuacji najlepiej nie oddzwaniać. Chyba, że wiemy, iż w kraju z którego ktoś do nas dzwonił mamy rodzinę, która być może chce się z nami skontaktować. Warto jednak uważać, gdyż niejednokrotnie zza granicy dzwonią zwyczajni oszuści. Chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze, ponieważ okazuje się, że odebranie takiego połączenia kosztuje, i to bardzo słono. Dlatego właśnie może nam się przydać wyszukiwarka numerów. Jeśli pokaże nam ona, że dzwonił do nas ktoś z Malty, a my nie mamy pojęcia kto to mógł być, to możemy się spodziewać, że ktoś chciał nas naciągnąć.

Takie sytuacje niestety są dziś dość powszechne, ponieważ jest to dobry sposób na oszustwo. Większość osób bowiem odbiera prawie wszystkie telefony, dlatego łatwo ich wciągnąć w tego typu rozgrywkę. Co z pewnością nie będzie korzystne dla naszego portfela. I co więcej, może przynieść inne negatywne skutki. Przypuśćmy, że dana osoba dzwoni do starszej pani i naciąga ją w popularny sposób „na wnuczka”. Wiele osób niestety wciąż się na to nabiera. A najgorsze jest to, że zazwyczaj są to osoby starsze, które nie dysponują zawrotnymi środkami pieniężnymi na koncie.

Share :

Może Cię zainteresować