• 24 września 2020

Lokalizowanie telefonu przez numer

Lokalizacja nieznanego numeru

Jak mogę znaleźć miejsce przebywania właściciela telefonu?

Jak odnaleźć właściciela telefonu przez numer i czy w ogóle to jest możliwe? W dzisiejszych czasach jak najbardziej tak. Otóż wystarczy wpisać numer telefonu osoby, którą poszukujemy, aby wyskoczyła nam jej lokalizacja. Cały proces odbywa się na podstawie sygnału GPS oraz ip, a także nadajników sieci komórkowych. Jeżeli dany telefon ma pobraną aplikacją pozwalającą na jego wyszukanie wszystko staje się dużo prostsze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer telefonu, a po chwili otrzymamy jego lokalizację. Wszystko jest jak najbardziej legalne i odbywa się w szybkim tempie.

Wystarczy wpisać szukany numer telefonu i jeżeli jest on dostępny w bazie, czyli dany użytkownik pobrał aplikację pozwalającą na jego wyszukanie to pojawi się jego lokalizacja. Jeżeli dane urządzenie posiada dostęp do internetu to można je wyszukać za pomocą sygnału GPS. W takiej sytuacji można szybko i bezpiecznie odnaleźć jego lokalizację. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujemy wiedzieć gdzie znajduje się dany telefon i jego właściciel. Jednakże należy pamiętać o tym, że jest to możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy posiadacz telefonu ma pobraną aplikację pozwalającą na jego wyszukanie. Jest to więc w pełni zgodne z prawem, gdyż pobierając aplikację właściciel telefonu zgadza się na warunki przedstawione przez daną firmę. Jest to równoznaczne z akceptacją wyszukiwania jego telefonu.

Tego typu aplikacja funkcjonuje na zasadzie ciągłego zbierania informacji o lokalizacji oraz przesyłaniu je na serwer. Następnie wysłane przez nią dane mogą zostać odczytane za pomocą mapy. Minusem tego typu rozwiązania jest to, że po kradzieży telefonu nie można go zlokalizować jeżeli nie posiadał wcześniej zainstalowanej aplikacji. Jednakże jest wiele korzyści z użytkowania aplikacji lokalizacyjnych. Jedną z nich jest oczywiście możliwość szybkiego odnalezienia telefonu. Inną może być śledzenie kogoś kto ma zainstalowaną aplikację. Nigdy zawód detektywa nie był łatwiejszy!

Namierzanie numeru telefonu

Czy karta SIM ma znaczenie?

Jedno z pytań, które przychodzi na myśl podczas obcowania z aplikacjami lokalizacyjnymi to czy karta SIM jest istotna. To znaczy „czy jeżeli przełożę kartę SIM do innego telefonu to czy ten nowy telefon zostanie zlokalizowany?” Odpowiedź brzmi nie, ponieważ karta SIM nie ma znaczenia. Lokalizowanie telefonu odbywa się za pomocą aplikacji, która jest zainstalowana na danym urządzeniu mobilnym. Karta SIM nie ma tutaj nic do rzeczy. Ponadto, jeżeli dany telefon jest podłączony do internetu, a karta SIM została z niego wyjęta, nadal można go zlokalizować.

Dzięki temu można również lokalizować np. tablety, które nie posiadają żadnej karty SIM. Jest jeszcze jedno pytanie, które przewija się często przez różnego typu fora internetowe a dotyczy właśnie lokalizowania urządzeń mobilnych. Otóż „czy użytkownik telefonu jest powiadamiany za każdym razem, gdy jest lokalizowany?” Odpowiedź na szczęście brzmi nie. Czyli aplikacja działa w tle to znaczy, że nie jest w ogóle widoczna. Jednakże zależy to od konstrukcji konkretnej aplikacji. Niektóre z nich mogą informować użytkownika o jego śledzeniu, ale większość nie posiada tego typu rozwiązania.

W przypadku aplikacji lokalizacyjnych zwykle urządzenie jest lokalizowane w sposób ciągły, co jakiś określony czas. Jeżeli bateria się rozładuje, to dostępna będzie jedynie ostatnia lokalizacja telefonu sprzed rozładowania. Użytkownicy często martwią się również o to czy aplikacja jest bezpieczna. Otóż wystarczy przeczytać warunki korzystania by się wszystkiego dowiedzieć. Każdy użytkownik może być lokalizowany tylko i wyłącznie przez osoby znające jego numer telefonu. Jeżeli więc obawiasz się, że odnajdzie Cię ktoś zupełnie obcy nie musisz się tego bać. Jeśli jednak już sama możliwość odszukania Cię przez kogokolwiek spędza Ci sen z powiek to lepiej nie ściągaj aplikacji. W takiej sytuacji pozostaw korzystanie z aplikacji lokalizacyjnych innym osobom.

Share :

Może Cię zainteresować

Horoskopy w Internecie

Dowiedz się co czeka na Ciebie w przyszłości. Jaki wpływ na twoje życie ma znak zodiaku? Większość...

Kto do mnie dzwonił?

Codziennie nasz telefon wibruje i dzwoni przynajmniej kilkanaście razy. Dzwonimy do siebie na telefony komórkowe - to...

Kreator CV - jak to działa?

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu konstruował swoje CV. Wiadomym jest, że to "pierwsze wrażenie", które...