• 20 stycznia 2021

Sprawdź gdzie jest Twoje dziecko

W dzisiejszych czasach warto wiedzieć gdzie znajduje się Twoje dziecko. Dużo mówi się o różnego rodzaju tragediach z udziałem dzieci, które dzieją się w biały dzień. Dlatego warto zastanowić się nad zainstalowaniem na telefonie aplikacji lokalizacyjnych. W jaki sposób działają, czy są legalne i jakie możemy polecić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. 

W jaki sposób działają aplikacje lokalizujące? 

Aplikacje tego typu działają za pomocą GPS, który jest umieszczony w telefonie. Do namierzenia danej osoby będzie nam potrzebny dostęp do Internetu zarówno na telefonie namierzanym, jak i namierzającym. Nie powinno to stanowić problemu tym, bardziej, że operatorzy oferują coraz większe ilości sieci komórkowej za coraz mniejsze pieniądze. Aby skorzystać z aplikacji lokalizującej należy pobrać ją i zainstalować na naszym telefonie i telefonie dziecka. Następnie na obu telefonach należy dać dostęp do położenia, oznacza to, że również Twoje dziecko będzie wiedziało gdzie się znajdujesz. 

Czy to jest legalne? 

Jak najbardziej. Niektóre telefony mają nawet zainstalowane te aplikacje jako domyślne. Dodatkowo polskie prawo pozwala na ingerencję rodzica czy opiekuna prawnego w prywatność dziecka, jeśli kieruje się on troską. Warto jednak zapytać dziecko z zdanie i pozwolenie na instalację takiej aplikacji. Jeśli zrobimy to bez wiedzy dziecka, ono i tak prędzej czy później się o wszystkim dowie. 

"Znajdź moich znajomych" 

Jest to darmowa aplikacja, często już zainstalowana na telefonach z systemem operacyjnym iOS, czyli iPhone. Dzięki niej w prosty sposób możemy lokalizować nie tylko swoje dziecko, ale także swojego męża czy koleżankę, która sobie tego życzy. Dodatkowo aplikacja działa bardzo sprawnie i prawie w ogóle nie zawodzi użytkowników. 

"Life360" 

To aplikacja idealna dla osób, które posiadają telefon z Androidem. Posiada dodatkowe funkcje takie jak "wirtualne odprowadzanie do domu" czy określanie stref. Są to bardzo przydatne narzędzia niestety nie zawsze działają tak jak należy. 

Share :

Może Cię zainteresować

Namierzanie telefonu komórkowego

Namierzenie telefonu komórkowego polegać będzie na ustaleniu współrzędnych geograficznych. Mamy kilka znanych...

Lokalizacja w telefonie, a mapa

Jeśli chcesz używać mapy w telefonie, ale nie wiecie co wspólnego ma z tym lokalizacja to te niejasności...