• 24 września 2020

Jak zlokalizować zgubiony telefon komórkowy? To proste!

System lokalizacji telefonu

Praktycznie każdy kto posiada smartfon pewnie raz w życiu miał sytuację, gdy telefon zniknął bez śladu i wydawało się, że sprzęt razem z danymi zginął na zawsze. Obecnie jednak telefony to już nie tylko opcja pisania smsów czy dzwonienie. To tak naprawdę centrum naszego życia, małe komputery, które mamy cały czas pod ręką.

Sprawdzamy tam pocztę, surfujemy po internecie a nawet płacimy. Czy więc mamy możliwość obecnie lokalizować swoje urządzenie w inny sposób niż tylko dzwonienie pod swój numer? Jak znaleźć urządzenie, gdy nie mamy pojęcia, gdzie się ono znajduje?

Lokalizator telefonu komórkowego

Dzięki obecnie proponowanym usługom nikt nie musi być hakerem, by dzięki komputerowi włączyć urządzenie do tego, by lokalizować telefon. Na rynku jest wiele aplikacji, dzięki którym będzie można urządzenie śledzić. Zarówno z pomocą innego telefonu jak i tez przez działający online lokalizator. Do tych popularnych rozwiązań zalicza się między innymi menadżer urządzeń android. To rozwiązanie, które pozwala i lokalizować urządzenie zdalnie ale również blokować urządzenie w ten system wyposażone. Aplikacje trzeba instalować na urządzeniu. Gdy szukamy telefonu trzeba na innym urządzeniu logować się do konta Google i dzięki temu będzie można sprawdzić, gdzie znajduje się poszukiwany przez nas telefon.

Lokalizacja zgubionego telefonu

Lokalizator telefonu online

Jeśli nie ma innego urządzenia, z którego będzie można skorzystać to z tej opcji można także korzystać z poziomu przeglądarki internetowej z pomocą specjalnego lokalizatora online. W takim przypadku trzeba wchodzić na stronę internetowa, która związaną jest z aplikacja, by dostać się do własnych urządzeń i sprawdzić, gdzie się znajdują. Jeśli wiemy, że telefon jest blisko, ale znaleźć go nie możemy to będzie można z poziomu aplikacji uruchomić dzwonnego na pięć minut z największą głośnością, by telefonu szukać. Jedyne co trzeba podkreślić to fakt, że można korzystać z tego rozwiązania wyłącznie, gdy w urządzeniu będzie połączenie z Internetem i włączony będzie nadajnik GPS.

Śledzenie telefonu? Niektóre aplikacje na to pozwalają!

Lokalizowanie telefonu będzie także możliwe przez inne aplikacje jakie są obecnie dostępne. To rozwiązania, które są proponowane przez firmy trzecie o działaniu na podobnej zasadzie jak ta opisywana powyżej. Ciekawym rozwiązaniem będzie rozbudowanie aplikacji o antywirusowe rozwiązania, które obok zabezpieczenia urządzenia przed oprogramowaniem pozwalają także na śledzenie telefonu. Wszystkie z tych aplikacji działają podobnie. Co więc oznacza, że jeśli chcemy lokalizować telefon trzeba będzie na stronie aplikacji się zalogować, uruchomić mapę z danymi i sprawdzać, gdzie sprzęt się będzie znajdował. Jednak i w tym przypadku konieczne będzie, by w urządzeniu włączone były usługi lokalizacyjne oraz by było połączenie z internetem. Niektóre aplikacje są tak przygotowane, że pozwalają zdalnie włączyć te właśnie potrzebne opcje. Dzięki temu nawet jeśli na stałe te opcje nie są włączone to nie będzie problemu, by z tego typu aplikacji jednak skorzystać.

Share :

Może Cię zainteresować

Namierzanie telefonu komórkowego

Namierzenie telefonu komórkowego polegać będzie na ustaleniu współrzędnych geograficznych. Mamy kilka znanych...

Lokalizacja w telefonie, a mapa

Jeśli chcesz używać mapy w telefonie, ale nie wiecie co wspólnego ma z tym lokalizacja to te niejasności...