• 29 listopada 2020

Kto do mnie dzwonił?

Codziennie nasz telefon wibruje i dzwoni przynajmniej kilkanaście razy. Dzwonimy do siebie na telefony komórkowe - to naturalne. Jeśli połączenia są z numeru, który mamy zapisany w naszej pamięci telefonu - wiemy, kto dzwoni i nie czekamy z odebraniem (czasami jednak wiemy, żeby nie odbierać ;)). Jeśli pojawia się jakiś ciąg liczb, którego nie mamy zapisanego - pojawia się pytanie. Czy chcę to odebrać, czy jednak nie? Nie wiadomo bowiem kto jest po drugiej stronie słuchawki. A odbieranie wszystkiego jak leci może być dla nas zgubne.

Kto dzwonił? Jak sprawdzić numer i dlaczego nie warto odbierać połączeń od nieznanych jak leci?

Nie warto odbierać wszystkich połączeń jak leci bo może być to dla nas bardzo zgubne. Oszuści, którzy próbują się wzbogacać na odbieraniu przez nas połączeń z nieznanych numerów, tylko czekają. Jeśli odbierzemy - wykradają nasze dane. Jeśli nie odbierzemy, ale oddzwonimy - chętnie ogołocą nas z niemałych kwot. Dlatego właśnie nie warto odbierać wszystkiego jak leci. Jest to rzadka praktyka, ale czasami się zdarza. Ale nawet jeśli nie ze względu na fałszerzy - to na wszelkiego rodzaju połączenia marketingowe. Potrafią wkurzyć, prawda? Dlatego dobrze jest numery sprawdzać.

Jak?

Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę, a następnie w określone miejsce wpisać ciąg cyfr, który wyświetla nam się na telefonie. I wtedy zobaczymy jak go oceniono - czy jest neutralny, pozytywny czy zupełnie negatywny? Na tej podstawie możemy podjąć świadomą decyzję. Możecie również sami ocenić numery, jeśli mieliście z nimi styczność, by ułatwić decyzję innym osobom.

Share :

Może Cię zainteresować

Horoskopy w Internecie

Dowiedz się co czeka na Ciebie w przyszłości. Jaki wpływ na twoje życie ma znak zodiaku? Większość...

Kreator CV - jak to działa?

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu konstruował swoje CV. Wiadomym jest, że to "pierwsze wrażenie", które...